
Ideje volt, hogy beszerezzek egy jobb webcamet. A választás a Logitech QuickCam Pro for Notebookjára esett. Zeiss optika van benne, aminél jobbat keresve se tudok találni. Nem csak HD ready, de 8 megapixeles fotókat is hajlandó lőni. Az ára barátságos (50€ alatt) a teljesítményéhez és a felhasználási célhoz képest.
A kamera nem csak magában jött, de kaptam egy vízhatlan tokot, valamint egy kis állványt is hozzá. Füzet (magyarul is, pedig Németországban vettem!) és telepítő CD is volt. Az USB kábel nagyon rövid, a leírás szerint 3 láb. Lemértem, 78cm volt, 13cm kisebb, mint átváltva.
A leírás alapján kitűnő képeket ígért kevés fény mellett is, ezért az első tesztekhez csupán egy olvasólámpát használtam. Meggyőző volt (a képeket és a filmet megtartom magamnak :)). A minőségi különbség még jobban látszik az alábbi videón, ahol egyszerre vettem fel a régi Trust-tal és az új Logitech-hel.
A filmben szereplő videók teljes méreten kerülnek lejátszásra! Mind képélességben, mind képméretben magasan túlszárnyalja a Logitech a Trustot, de ez nem is volt kérdés, hogy így lesz.