20$-os indiai tablet

Közel 10 millió darabos megrendelésre számít(ott) a 20$-os indiai tablet.

Eszméletlen írás jelent meg a Quartz-on a tegnap 2012-ben bemutatott 20$-os indiai tabletről és annak várható elterjedéséről.

Először is, fontos leszögezni, hogy ez a tablet nem azért kerül annyiba, amennyibe, mert az állam úgy döntött. Ennek ennyi az ára.  Na jó, szépítsünk a képen: az indiai diákoknak az állam kifizeti a tablet felét, az így maradó 20$-t kell a diákoknak vagy szüleiknek kifizetniük. És még így is, a világ legolcsóbb tablet-jéről beszélünk a maga 40$-os áron.

Ha az Aakash 2 nem csak a review-kon hozza mindazt, amit teljesítményben Suneet Tuli, a Datawind CEO-ja megígért, akkor egyrészt az indiai kormány 5.86 millió darabról szóló megrendelését is a zsebében tudhatja, másrészt a már most meglévő 4 millió darabos (!) előrendelés ügyfelei is elégedettek lesznek. Feltéve, ha nem kerül porszem a teljesítés menetébe.

Ez mind jól és szépen hangzott 2012-ben, de valahogy azóta se hallok semmit se 40$-s, se 40€-os használható tabletről.

Ti hallottatok valamit arról, hogy mi történt a géppel?